Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali - Miresevjen Pranevere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Femij idashuruar isha un'me boren.
çdo flok i saj me ulej flutur o ne dore.
Pastaj i lumtur un vrapoja me shoket e mij.
Dhe nen deboren e bardh pranvera rri.

REFRENI
Po ne t'gjitha stinet je ti moj pranver,
kur lulzim ka jeta ty ne krah te merr.
Ndaj nuk rreshtin kenget per ty asnjeher
Mirse erdhe thone o moj pranver.

2--Valet e detit kur i prek puhiz e veres.
Me ngjan me lulet e bardha te pranveres.
Plot ngjyra vjeshta sjell pastaj nji pejsazh te ri.
Dhe ne ç'do frut te saj pranvera rri.

REFRENI..Po ne t'gjitha.....


Ky tekst u dërgua nga  lindi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bashkim Alibali - Miresevjen Pranevere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miresevjen Pranevere".
3. Video është e këngës "Miresevjen Pranevere", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:


Komente 0