Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bashkim Alibali - Kacurrelat

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kacurrelat".
3. Video është e këngës "Kacurrelat", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bashkim Alibali - Kacurrelat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

Asnjë Koment

28/04/2014

2014-04-28T00:23:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kacurrelat" kënduar nga Bashkim Alibali.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bashkim Alibali i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bujar Qamili. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Natyra t' fali, bardh-o si bora
unë përmbas tejet jetën e bora
Oh! se dy sytë m'i kanë verbue
m'i kanë verbue, kaçurrelat
kaçurrelat e tue.

Aman kaçurrelat, kaçurrelat e tue.

O m'i ke faqet, t'kuq-o si gjaku
se me ty vashë m'ka xanun maraku
oh! Se marakun ma kanë shtue
ma kanë shtue moj kaçurrelat
kaçurrelat e tue.

Aman kaçurrelat, kaçurrelat e tue.

Pa ty i mjeri unë kam mbetun
pa ty i mjeri unë jam i tretun
oh se pa pra' kam me t'këndue
kam me t'këndue, kaçurrelat
kaçurrelat e tue.Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet