TEKSTESHQIP

Bashkim Alibali
Miresevjen Pranevere
Lyrics

Femij idashuruar isha un'me boren.
çdo flok i saj me ulej flutur o ne dore.
Pastaj i lumtur un vrapoja me shoket e mij.
Dhe nen deboren e bardh pranvera rri.

REFRENI
Po ne t'gjitha stinet je ti moj pranver,
kur lulzim ka jeta ty ne krah te merr.
Ndaj nuk rreshtin kenget per ty asnjeher
Mirse erdhe thone o moj pranver.

2--Valet e detit kur i prek puhiz e veres.
Me ngjan me lulet e bardha te pranveres.
Plot ngjyra vjeshta sjell pastaj nji pejsazh te ri.
Dhe ne ç'do frut te saj pranvera rri.

REFRENI..Po ne t'gjitha.....

DËRGOI: