A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Bashkim Alshiqi - Ai I Pasur Une I Ri


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/10/2014

2014-10-30T15:24:30

Këngë e albumit:

"Merrma Zemrën"


N'kafenene e preferuar
Une e kam shprehi te vjeter
Kafen e mengjesit vete e pi

Me mire te isha verbuar
Kur ne tavolinen tjeter
Ty te pashe me nje tjeter njeri

Ti e bukur si peri
Haj dy here maji tjeter s'e di

Ref...
Te qofte i mallkuar
Krejt dukati qe ta ka ble
Qe e mban me krenari

Ishim te dashuruar
Per nje tjeter ti me le
Ai i pasur e une i ri

Paske mbet ajo e njejta
Asnje cent ti nuk ja fale
Lypsarit qe te kerkoi lemoshe

Paske veshe teshat e shtrenjta
Me unaza e zinxhir
Por ti e varfer paske mbete ne shpirt

Ti e bukur si peri
Haj dy here maji tjeter s'e di

Ref...
Te qofte i mallkuar
Krejt dukati qe ta ka ble
Qe e mban me krenari

Ishim te dashuruar
Per nje tjeter ti me le
Ai i pasur e une i ri

Te qofte i mallkuar
Krejt çdo send qe ti e mban
E ka shijen e tredhetise

Ishim te dashuruar
Ta dhashe zemren tjeter s'kam
E ti s'e deshte dashurine


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019