A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Bashkim Alshiqi - Zemra Ime


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/07/2016

2016-07-15T17:00:05


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemra Ime" kënduar nga Bashkim Alshiqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bashkim Alshiqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Leno - Zemra Ime

Ref.

Nuk dua tja diiii
llafet per mua ca te thojn ty zemra ime nuk kam shum ziliiii
ti je e imja le te flasin zemra ime
nuk ka as nje drejtsiii
te flasin ty keq te degjosh per mua asnjeher ne vetmiiiii
se nuk duroj pa prek buzët e tua.


Vers 1.

Mir se te prita zemer
je mu si drita femer
kam shum dashni me t thene te embel zemer zemer zemer
arsyet shum te mdhaja
me ty filloj nga A
ben mbi 100 vjet te bej te bej si ty mamaja
dashnin kur ma tregon
as njeri sma beson
un kam nje gje me t thon
pa ty as gje jeton (3x).

Ref.

Nuk dua tja diii
llafet per mua ca te thojn ty zemra ime nuk kam shum ziliii
ti je e imja le te flasin zemra ime
nuk ka as nje drejtsi
te flasin ty keq te degjosh per mua asnjeher ne vetmiiiii
se nuk duroj pa prek buzët e tua.

Vers 2.

2 hapa para 2 hapa mbrapa
te kam si princes un te kam si borbardha
vec ty te dua, te dua per grua qe te me thosh nuk ka endrra pa mua
un jam ai qe te do per gjith jeten varet na zoti kur ka prer bileten
nuk I kundershtoj per gjithmon ti lyp jeten vetem me ty te jem ne boten tjeter.
Te jem ne boten tjeter.(2x)

Ref.3

Nuk dua tja diiii
llafet per mua ca te thojn ty zemra ime nuk kam shum ziliiii
ti je e imja le te flasin zemra ime
nuk ka as nje drejtsi
te flasin ty keq te degjosh per mua asnjeher ne vetmiiiii
se nuk duroj pa prek buzët e tua..

Princi Rebel (Ani) - Zemra Ime

ref

zemra ime zemren tende
o sa shum zemer e don
jap jeten harroj veten
me ty du tjem gjithmon

pj1 princi
zemer je shum e veshtire
zemer vetem me ty ndihem mire
ej
un du me qen me ty cdo moment
se sa her ste kam ti mi merr
krejt ment
mendjen te ti e kam zemer i joti jam
cdo sekond te dua pran i vetem pa ty jam
mendjen te ti e kam zemer i joti jam
cdo sekond te dua pran i vetem pa ty jam

ref
zemra ime zemren tende
o sa shum zemer e don
jap jeten harroj veten
me ty du tjem gjithmon

pj 2 princi
une vetem ty tmendoj
une per ty jetoj
nuk mundem te te harroj
se shum te dashuroj
cdo gje e kam me ty
cdo gje e du me ty
zemer jeten e endrroj
te jemi bashke dy....

8kg - Zemra Ime

Pj.1
Edhe Lapsi nuk pe shkrun edhe Goma nuk pe fshin.
Edhe Loti nuk po ndalet kur pot e mendoj une …Ty.
a thua ku jan buzet qe sdi sa her I sheijova.
tash edhe pse jam ne vetmi kurr ata nuk I harrova.
pse nuk mundem te te harroj ka po shkoj po te kujtoj.
po e kujtoj qdo moment qe me ty bash na shkoj.
mir po shum ore e shum dit qe pa ty une kam ngelur.
Vetem nje second me ty te gjitha nata I ka shkelur.
Nta eshte e gjat gjumi nuk po me merr
Jeta nuk po jetohet gjith keshtu ne terr.
E Mendoj at Moment kur ne ishim bashk.
Si harroj ata dit kur vec ty te kam dasht.
Mengjesi eshte I bukur zogjet kur cicerrojn.
Prap pa ty po zgjohem lotet po me pikojn.
Eren po ta ndjej me ni leter te shikoj.
Me 1 Fotografi te vjeter qe si kujtim e Mbroj.

Ref.
Zemra Ime shum VAJTON
Ajo Tash Per Ty LOTON
Ti Mej dit Mir Kto VUJTJE
Sdo Ti Beja Gjith Kta LUTJE

PJ.2
Jeta eshte e till une shum von e kuptova.
E mallkoj at moment qe nga ty u largova.
E MAllkoj at moment qe te njoha ty.
Si Harroj ato Caste kur te kisha si Dy Sy…
Tash jam Ulur me 1 skaj te RrUGES E PO Mnedoj.
KU ME MBET NJE PERSON QE SHUM ME Dashuroj.
Ku me Mbeten ata sy qe per ta po tretem ku me mbet Ajo-na
Qe per te e Ipsha jeten.
A THUA KU PO JETON ?
A THUA A ME MENDON ?
A THUA KUSH TE LEDHATON?
E ME TE PERJETON.
A THUA EDHE TY PO TRETESH ?
APO E DASHURON ?
A THUA MENDON QE JE AFER E ME PERQAFON.
DUA ZERIN TIM QDO NAT TA DEGJOSH.
DUA DHE NJE HER E LUMTUR TY TE JETOSH.
“DUA VETEM EDHE NJE HER TE TE KEM NE KRAHUN TIM.
SDUA QE TE CMALLEM SE PA TY JAM SI JETIM”.Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019