Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Pacuku - Hyri Prilli, Shkriu Bora Majave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Erdhi prilli
ç’u shkri bora
majave bie këmbora

O pranvera,
vera, vera sa gëzim
këndojnë zogjtë
nëpër pemë papushim

Gjith’ natyra ç’u ndryshua
dhe ndriçon
gjithë bota lulëzuar
lulëzon

Zogjtë dy nga dy
jetojnë në fole
çajnë qiellin
edhe shkojnë si rrufe

Seç pashë një bilbil
mënjanë, pa një shok
pse s’këndon po rri e qan,
qan me lot

Eshtë vajzë,
vajzë e malit, si një yll
si një lule,
lule mali trëndafil


Ky tekst u dërgua nga  stafi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bashkim Pacuku - Hyri Prilli, Shkriu Bora Majave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hyri Prilli, Shkriu Bora Majave".
3. Video është e këngës "Hyri Prilli, Shkriu Bora Majave", por nuk këndohet nga Bashkim Pacuku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Paçuku:


Komente 0