Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Paçuku - Barinjtë E Korabit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Në këto malet tona ylli po jehon
Kënga baritore majeve ushton
Reth e reth kopesë bariu vrapon
Gurgullimën e kronit këngën ja shoqëron
Hej heeeej, hej hej hej hej
Barinjtë e Korabit lartë nuk i then shtërngata
Nga shiu i kroit, nga malet e gjata
Barinjtë e Korabit lartë s'i frigohen borës
Kurrë ndër ne o ligjit o se lëshojmë prej dorës

Në kullosa tani bora sjellë freskinë
Bariu i Korabit natën la shtëpinë
Nata mbush me dele blegërim afron
Dëgjoni bariu këngës ia thotë
Hej heeeej, hej hej hej hej
Barinjtë e Korabit lartë nuk i then shtërngata
Nga shiu i kroit, nga malet e gjata
Barinjtë e Korabit lartë s'i frigohen borës
Kurrë ndër ne o ligjet o se lëshojmë prej dorës


Ky tekst u dërgua nga  GreenEye66

Bashkim Paçuku - Barinjtë E Korabit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Barinjtë E Korabit".
3. Video është e këngës "Barinjtë E Korabit", por nuk këndohet nga Bashkim Paçuku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Paçuku:


Komente 0