Më mbaj mend (për 1 muaj)

Basstarap - Me Ty (Feat. Arben Bytyqi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Arben bytyqi:
Reef.2X
Me ty do te jemm dhe per ty dot kendoj
DItet me te mira me ty ti jetoj ni dhurat e shejt do te jesh per muu dijje sat jem gjall veq ty do te duuu

BlinnG1t.
Ni sy e qeli n'sabah, e njo e msheli n'mramje
Me 2 e kqyri diten , po e shoh une veq ni pamje
Mu e ty t'Dashurun , dej ne skajin e dynjas
Vetma zemren ty sa tdon , po e di qe nuk ka mas
t'Pata thon me dit t'par , skom me pas jet pa ty
I njejti sen po vazhdon , edhe pse vjet i bonem 2
Veq zoti nalt e din , qa permban zemra jem
Krejt yjet nalt e din , qe dashnia aty m'flen
E ti prit edhe najdit , vazhdo hec n Hap veq me kohen
Se zemrat tona shpirt , edhe najdit dot bashkoheen
Po du met pas afer , per krejt jeten qe e boj
Du me ta deshmu zemer , qe un ty t'meritoj
Me ty jom i sinqert , un me ty jam i plot
Po me ty jom i drejt , veq per ty um dalin lot
Ni zot i madh osht nalt , e din qe sosht dashni e kot
Me ty gjithmon me ty , deri sa t'iki nga kjo bot

Arben Reef.2x
Me ty do te jemm dhe per ty dot kendoj
DItet me te mira me ty ti jetojj ni dhurat e shejt do te jesh per muu dijje sat jem gjall veq ty do te duuu

Zero'B.

E di qe boj gabime , shum her ty t'lash tu kajt
Po besom qe jom pishman , ktoo lot spo muj mi majt Spo muj me bo ni dit , pa ni merzi per ty
A e din qe kom nevoj ,qdo minut met pa me sy Jeta jem o per ty , pllum veq per ty jetoj
E ti rri afer meje , se pa ty un zdi qa boj Po ajt se bohet mir , shpresa une i jap vetit
Shpesh her shoh ondrra , un me ty rreth bregdetit. Jom i lumtur me ty , kto le ta din kejt bota
Zemra jote o e jemja , zemra jeme o e jotja So me randsi gjepi , qa o me randsi knaqsia
Kur e ki njerin qe e don , me to t'heket merzia .Jeten tem e jap per ty ,ti jetoo per MU
Nuk di me ta pershkru , ondrra jem ty sa tdu
komet qendru afer edhe nditet met veshtira s'tlargona kurr prej teje se ti je ma e mira

Reef.4x
Me ty do te jemm dhe per ty dot kendoj
DItet me te mira me ty ti jetoj ni dhurat e shejt do te jesh per muu dijje sat jem gjall veq ty do te duuu

Ky tekst u dërgua nga GennitaFeaturing: Arben Bytyqi
Publikimi: 13/11/2011


Më Shumë Këngë Nga Basstarap:


Komente 0


Basstarap - Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ty".
3. Video është e këngës "Me Ty", por nuk këndohet nga Basstarap.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.