Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behar Spahiu - Kur Vajta Ne Krua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Thelleza Ne Valle"

Komente

Asnjë Koment

21/06/2011

2011-06-21T15:33:58+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Vajta Ne Krua" kënduar nga Behar Spahiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Behar Spahiu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fiqerete Doko. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Apo u bu bu ç’me gjeti mua
Kur vajta mbreme ne krrua
Nje djale çapken me pa
Erdhi prane dhe m’u afrua

Te dua une ty moj xhane
Ngrehi syte dhe mos bej naze
Fol dhe mos u tremb fare
Te mi heqesh keto halle

M’u qepe djale m’u qepe
M’i tregove hall dhe derte
Por ato tani i trete
Se ilaç gjete per vete

Ilaçi qe me sheron mua
Ishte ne krahet e tua
Te dua moj xhane te dua
Si uji qe rrjedh ne krruaMë Shumë Këngë Nga Behar Spahiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet