Më mbaj mend (për 1 muaj)

Benjamin Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Korrik 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  473

Benjamin Krasniqi është shkrimtar. Ka diplomuar në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" Fakulteti i Filologjisë, Departamenti Gjuhë Shqipe.

Fitues i vendit të II-të në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana 2018" po ashtu vendi i V-të në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana 2019".

Jeton në Prishtinë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

2

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet