A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Fytyrë Engjull

Një natë në gjumë të thellë
një zë të ëmbël e dëgjova
dikush, m'i tha dy fjalë…
nga gjumi u zgjova

Në dhomën e errët
diçka të bardhë dallova
me të shpejt nga shtrati u ngrita
drejt saj vrapova

Zgjata duart ta përqafoj
në gjirin tim ta mbaj
shpejt nga duart më iku
ishte një engjull, me fytyrë të saj.

20. VII .2011

- poezi nga Benjamin Krasniqi


- Poezia u dërgua nga Benjamin Krasniqi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019