A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuse Arkivoli

Ishte dita më e lumtur
n'jetën time që kisha jetu
prisja ti t'më vije nuse
përgjithmonë të jesh me mu


Të prita nuse me vello të bardh
ti më erdhe në arkivol
dasmën ma ktheve n'varrim
lumturinë ma bëre pikëllim

Doja t'kisha nuse në shtëpi
por më shumë të deshi varri
tani unë jam dhëndërr dhembjeje
e ti nuse arkivoli.


1. IV .2011

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019