A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lotet

Pika, pika rrjedhin lotët
nga dy sytë e mi
i mbulojnë vargjet në letër
të cilat shkrova për ty

Secili lotë që pikonë
nga një plagë zemëre tregon
nuk ka ilaç në këtë botë
dhembjen time që shëron

Edhe pse lotët nuk flasin
pamja e tyre shumë tregon
s'ke nevoj me armë t'më vrasësh
largë teje zemëra vet pushon.


1. III .2011

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019