A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Diamant I Përgjakurë

Flaka dhe tymi i barotit
Shkëlqimin ta kanë mbuluar
Gjaku i derdhur ndër shekuj
Dritën ta ka errësuar

Kosovë diamant i përgjakur
Me lotë ta lajmë gjakun
Në dy gjunjët biem
E ta puthim baltën

Je gurë i paçmuarë
Në xherdanin e Shqipërisë
Je shqiponja e arit
N’kurorën e pavarësisë

4. III .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019