Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Lamtumirë Përgjithmonë

Lamtumirë ngadalë të thash,
E në sy më rrodhën lot,
I vetmuar në mes të rrugës mbeta,
Thash mbi mua u shemb bota.

Si i ngrirë mbeta,
Me sy vetëm të shikoja,
Ti largohesh ngadalë në errësirë
Unë nuk munda të ndaloja.

Lamtumirë, lamtumirë, o jeta ime,
Lamtumirë për sa të jemi gjallë
Lamtumirë të them me gojë,
Gjithmonë në zemër do të të mbajë.

Ne të dy këtu u ndamë,
Dhembje e lot ne përjetuam,
I lutem Zotit në botën tjetër,
Ne të jemi të bashkuar.

9. X .2014

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet