A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Gabimi

Gabova kur ika pa paralajmrim,
Por më tepër gabova, kur u riktheva.
Ndoshta ishte koha e gabura,
Edhe kur ika edhe kur u riktheva.
Gjithmonë mes nesh ishte një pengesë.
Gjithmonë diçka na ndalonte,
Sikur ne të ishim të huaj,
E jo dy të rinjë të dashuruar.
U takuam për t’u dashuruar,
Për t’u bashkuar, për t’u ndarë,
E për të vuajtur shumë.
Për të jetuar në largësi, në heshtje për të menduar,
Çdo gjë si duket ishte gabim.

21. I .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019