A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pa Mirësjellsje

Njerëzit të cilët të braktisinë pa asnjë arsye,
Dhe rikthehen tek ti përsëri, hapu derën.
Jo për t’i lejuar që të futen,
Por për tua përplasur derën për fytyre,
Dhe për tu treguar, se kush del nga dera pa aryse,
Nuk lejohet që të futet përsëri.
Shpërblimi më i madh për ta është përplasja e derës,
Dhe një flakaresh fytyrës së tyre të pafytyrë.
Për të marrë mësim, sepse ata si duket kanë harruar rregullat e mirësjelljes.

9. II . 2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019