A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Cikël…

Dhembja sjell lot
Lotët ujisin dhembjen
Dhembja rritet, rritet e rritet
Gjerë ne pafundësi
Dikur shpërthen dhe gjithçka vërshon
Dhembja nuk ndalet
As lotët po ashtu
Njëra e nxjerr tjetrën
Ecin paralel
Cikël, qe përsëritet çdo here.

18. IX .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019