A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Të Gjitha T’i Fala

Ta fala zemrën time
Ti ma lëndove
Ta fala shpirtin
T’i ma robërove
T’i fala sytë e mi
Pa mëshirë m’i verbove
Ta fala dashurin
Me të abuzove
Ta fala krejt jetën
E ti ma shkatërrove
Të ndenja besnik
Pas shpine më tradhtove
Të thash se veç ty te dua
Asnjëherë nuk më besove
Ëndrrat që i thurnim bashkë
Në ankthe i shndërrove
Një dashuri dikur të përkryer
Për hiç gjë e harrove.

10. I .2011

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019