A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Zemra

Jemi larg me kilometra
Zemra zemrën e kërkon
Me sy rrallë shihemi
Por zemra nuk të harron

Zemra qanë për ty
Shpirtit i mungon
Syri donë të t’shohë
Buza donë të t’shijon

Takohemi në ëndrra
Mallin aty shuajmë
Sa shumë dashurohemi
E sa shumë po vuajmë.

1. XI .2012

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019