A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dikur

Dikur mbaja një fotografi, fshehtas.
Dikur shtrëngoja një dorë me emocion, lehtas.
Dikur shikoja një fytyrë, që e ëndrroja.
Dikur i buzëqeshja ëmbël, të mos e lëndoja.
Dikur dikë me zemër e doja.
Dikur pëshpërisja një emër ngadalë,
Si bashkimi i shkronjave, që formon një fjalë.
Dikur ndieja mungesë, për dikë që isha i tepërt.
Asnjë fjalë e saj nuk u shndërrua në vepër.
Sa e padrejtë u tregua me mua
Edhe rrahjet e zemrës së saj,
Paskan qenë të rrejshme, a thua!?

20. XI .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019