A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Do Të Mbaronte

Dikur do të mbaronte, këtë e dinim,
Mirëpo kohën dhe mënyrën jo.
Jetonim me shpresën se një ditë,
Do të ndryshonte gjithçka,
Edhe pse ishim të bindur,
Se të ishim bashkë ishte diçka e pamundur.
Zoti nuk na kishte krijuar të jetonim bashkë.

11. XII .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019