Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fjalët Dhe Lotët

Fjalët e humbin kuptimin dhe peshën,
Kur lotët pushtojnë faqet.
Përqafimi nuk bashkon vetëm dy trupa,
Por qetëson edhe dy zemra.
Kur dikush loton në përqafimin tënd,
Mos e merr për dobësi dhe mos e nënçmo,
Por ruaje atë person se vërtëtë të do.
2. I . 2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet