A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fjalët Dhe Lotët

Fjalët e humbin kuptimin dhe peshën,
Kur lotët pushtojnë faqet.
Përqafimi nuk bashkon vetëm dy trupa,
Por qetëson edhe dy zemra.
Kur dikush loton në përqafimin tënd,
Mos e merr për dobësi dhe mos e nënçmo,
Por ruaje atë person se vërtëtë të do.
2. I . 2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019