A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Falja

Falja ime pas çdo gabimi që t’i bëje,
Është gabimi që mua nuk më falet.
Faljen time ti nuk e more si mirësi nga ana ime,
Por si dobësi timen përball teje.
Që ti mund ta përdorësh si të duash.
Por si duket ke harruar, që çdo gjë dikur bëhet boll.

10. II .2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019