A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nostalgji

Sa bukur ishte atëherë, kur ti më zgjoje nga gjumi,
Dhe kur me buzëqeshjen tënde engjëllore,
Me bëje ta ndieja aromën më të bukur,
Dhe freskinë e mëngjesit.
Kafeja nga duarte e tua,
Shijonte ëmbel dhe freskët.
Ëndrroja të zgjohesha në krahët e tu.
Por tani ajo kohë ka mbetur vetëm nostalgji.

7. II .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019