Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Nostalgji

Sa bukur ishte atëherë, kur ti më zgjoje nga gjumi,
Dhe kur me buzëqeshjen tënde engjëllore,
Me bëje ta ndieja aromën më të bukur,
Dhe freskinë e mëngjesit.
Kafeja nga duarte e tua,
Shijonte ëmbel dhe freskët.
Ëndrroja të zgjohesha në krahët e tu.
Por tani ajo kohë ka mbetur vetëm nostalgji.

7. II .2015

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0