A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vdes Për Ty

E duroj çdo dhembje,
E përballoj çdo torturë që mund të më bëhet,
Por nuk mund ta përballoj ndarjen nga ti.
Me gjakun e trupit tim,
E shkruaj emrin tënd.
Dua të vdes në pranin tënde.
Dua të vdes për ty.
Mos më lë të gjallë e pa ty,
Por më vrit, më e lehtë është për mua.
Jeta pa ty, është vdekje për së gjalli,
Vdekja në pranin tënde, është jeta që e dua.
Dua që vetëm në varr të ndahem nga ti,
Por jo edhe në këtë jetë.
Me pikat e gjakut tim,
Emrin tënd e kam shkruar.
Të kam thënë që më lehtë vdes për ty,
Se sa të jetoj i ndarë nga ti.
Vdekja është e bukur, kur vdes për dikë që e do.

8. V .2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019