A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mbi Varrin Tënd

Me lule në dorë
Me lot në sy
Vi tek varri yt
Të t'vizitoj ty.

Ulem pran varrit tënd
Me ty bisedoj
Sa shumë për ty vuaj
Varrit i tregoj.

I lutem Zotit
T'më marrë edhe mua
Të vi tek ti n'parajsë
S'bashku për t'jetua.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019