A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Në Heshtje

Të dua në heshtje.
Të mendoj në heshtje.
Të ëndërroj në heshtje.
Të shikoj në heshtje.
Zemra rrah për ty në heshtje.
Lotët dalin për ty në heshtje.
Dua një dasëm në heshtje.
Dua çdo gjë mes nesh të ndodh në heshtje.
Heshtja nuk dëmton asgjë.
Dua të të përqafoj në heshtje.
Nuk dua askush të ma prish heshtjen time.
Gjërat me vler duhet ruajtur në heshtje.
Dua të jetoj duke të dashuruar në heshtje.

13. IX .2016

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019