A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shqiptarët Sot

Të gjithë jemi për ngut, për të mos shkuar askund.
Të gjithë të lodhur, pa punuar asgjë.
Të gjithë të mençur, pa lexuar kurrë.
Të gjithë japim këshilla, por vet nuk i praktikojmë.
Jemi kundër hajnave, por vet i votojmë.
Trima për t'i mbrojtur tokat e huaja, tonat ua falim fqinjëve.
Më shpejt vjen pica, se makina e policisë në vendin e krimit.
Për kafe dalim me kostum e kollare.
Në fakultet shkojmë të veshur sikur për dasëm.
Më shumë hidhërohemi po na u vonua kafeja, se ambulanca për të sëmurin.
Na mjafton një iphone ose një Samsung, për vend pune nuk mërzitemi.
Qajmë hallet e botës, e tonat nuk i shikojmë.
Vritemi për "mexha", e me armikun kuvendojmë.
Të gjithë dijetarë feje, por në namaz nuk shkojmë.
Facebook-u platformë për ta shpalosur diturinë, që nga të tjerët e kopjojmë.
Prindërit në shtëpitë e pleqëve, por 8 marsin ua urojmë.
Mësuesin e shajmë dhe ofendojmë, por për 7 marsin, lule i dhurojmë.

11. IV .2017

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019