Më mbaj mend (për 1 muaj)

Një Copë

Më jep një copë zemër,
unë ta jap timen komplet.
Më jep një copë shpirt,
merre timin të tërin
Më jep një copë jetë,
merre timen dhe jeto.
Më jep një copë lumturi,
unë ta fali lumturinë e kësaj bote.
Më jep një copë dashuri,
unë ta fali dashurinë e përbotshme.
Më jep një copë ndienja,
po t’i fali të gjitha ndienjat e mia.
Më jep një copë përqafim,
unë kurrë nuk do të largoj nga përqafimi im.
Më jep një copë ëndërr,
të gjitha ëndërrat e mia merri.
Një copë jetë falma.
Një copë dashuri falma.
Një copë ëndërr falma
Një copë nga ti falma
13. 08. 2017
b.k

- Poezi nga Benjamin KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente 0