A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Një Copë

Më jep një copë zemër,
unë ta jap timen komplet.
Më jep një copë shpirt,
merre timin të tërin
Më jep një copë jetë,
merre timen dhe jeto.
Më jep një copë lumturi,
unë ta fali lumturinë e kësaj bote.
Më jep një copë dashuri,
unë ta fali dashurinë e përbotshme.
Më jep një copë ndienja,
po t’i fali të gjitha ndienjat e mia.
Më jep një copë përqafim,
unë kurrë nuk do të largoj nga përqafimi im.
Më jep një copë ëndërr,
të gjitha ëndërrat e mia merri.
Një copë jetë falma.
Një copë dashuri falma.
Një copë ëndërr falma
Një copë nga ti falma
13. 08. 2017
b.k

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019