A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Baladë

Më është dashur kohë e shkrutër të të dashuroj
Më është dashur kohë e gjatë të të harroj,
Por edhe më e gjatë të të fshij nga zemra,
E ndoshta edhe tërë jeta, të të fshij nga shpirti.
Je ngjarje që nuk harrohet lehtë,
Baladë që do t’i mbijetoj epokave,
Histori që nuk e çaum deri në fund.
Ishte dashuri pa fat.

21. VI .2015

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019