A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fjalët Që S'i Thash

Shumë herë deshta me folë, por nuk munda.
Nuk më lejuan.
Ma mohuan fjalën.
Fjalët që m'i mohuan, i shkrova.
Shumë herë deshta me shprehë dashnin me fjalë.
Nuk munda.
Shumë herë deshta me shprehë gëzimin që kisha, por nuk munda me folë.
Shumë herë deshta me sha, por u ndala.
Nuk shava.
Fjalët që nuk i thash, i shkrova.
I fola vetëvetës.
Kur askush nuk më dëgjoi, i shkrova ato që m'i ndaluan.
I shkrova fjlalët që nuk i thash asnjëherë.
Ashtu që t'i lexojnë ata që nuk më lejuan!

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019