A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nje Dite

Mes dhembjeve pa fund u ndame, pa deshire
Vetem pas disa hapave larg
E ndiem peshen e dhembjes
E dinim se te jetonim te ndar ishte e pamundur
E te bashkoheshim nuk do te kishim mundesi.
Nje dite do te takohemi diku
Ndoshta me thinja ne koke e me rrudha ne ball
E ndoshta edhe me femije ne karroce, duke shetitur shesheve te qytetit.
Ne heshtje do te qajme
Lotet do te na tradhetojne
Do te heshtim, e denesa do na tradhetoj

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019