A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Studentja E Padrejtësisë

Seç më ndalet fryma kur e shoh
Asnjë takim nuk e kemi
Madje as nuk njihemi mirë
E mua më ndalon zemra veç kur e kujtoj
Dje kur e pash tek kalonte rrugës, për në fakultet
Fryma mu ndalë
Nuk kisha guxim t'i flisja
Vetëm e shikova dhe i buzëqesha lehtas
Studentja e drejtësisë, që mua më bën padrejtësi
Më paragjykon kot
Më akuzon padrejtësisht
Më denon me dënimin kapital
Pa fakte
Mandje nuk më lejon as të mbrohem
"Kriminel" më shpalli, sepse i thash: "të dua"
Dashuria qenka krim
Nuk po çuditem e habitem, sepse në botën e robotëve, po dashurove je i çmendur
Ti mund të më dënosh, por nuk mund të ma ndalosh të të dashuroj
Ti, studente e padrejtësisë.

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019