Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Krajku - Këngë Moj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Këngë moj ti mere dhenë
Kush ta di moj ty folenë
Mos me rri k'shtu e ngujuar
Shëroj shpirtrat e helmuar
Hej hej, hej heeej heeej

Këngë moj ti thuaja lartë
Mallëngjim djalli të martë
Këngë moj na mbush me gëzime
Se n'ty shpirti gjen ngushëllime
Hej hej hej hej heeej hej heeej

REFRENI:(2 herë)
Këngë moj buçit ne male
Dhe barinjtë le të hedhin valle
Edhe qingjat le të blegërojnë
Kur bilbilat të këndojnë o hej


Ky tekst u dërgua nga  GreenEye66Besnik Krajku
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/05/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Besnik Krajku - Këngë Moj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Moj".
3. Video është e këngës "Këngë Moj", por nuk këndohet nga Besnik Krajku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Besnik Krajku:


Komente 0