Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Besnik Salihu
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Tetor 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: popullore moderne tallava

Besnik Salihu është këngëtar i njohur. Besniku eshte lind ne fshatin Ujz te Gjakoves ne nje familje te thjeshte por te madhe. Deri me 14 Vjet ishte ne Kosov mandej erdhi me familje ne Zvicer ne kohen e luftes. Tani vazhdon te merret me muzike ne kohen e lire. Rrjedh nga nje familje muzikantesh, eshte i martuar dhe ka 2 vajza (Diellza dhe Gresa).

Në vitin 2014, Besnik Salihu publikon albumin "Ta Dhash Zemren".

Më datë 24 Maj 2019, Besnik Salihu publikon videoklipin "Jete, Oh Jete".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet