Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Big Basta (Historia Ime) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14

(Intro)
Hej njerez...
Une e ni qe duhet me e tregu
historine e vertete timen
Historine e vertete timen artistikisht
e ndi si detyrim qe t'jua ofroj
edhe m'besoni... 100% e vertete!
Big Basta... 1 9 8 6 2mije e ca... a-a
derisa... yeahh!
Pershendes t'gjithe ata qe m'kane ndihmu me shpirt
dhe pershendes t'gjithe ata qe m'kane ndihmu per interes
Falemnerit te gjitheve. Yeahhh...

Erdhi momenti per bilancin e suksesit
Masi m'keni pa t'shkelqej, me i miri i tregut
Arrita shum per çunat kosovarë, bonin qef
Me parat e fshatit ton, tallnin trapin me ne

E nisa qe n'gjimnaz me shkrujt rima
Tregoja shokve te mi qe qeshnin po nuk ta dikan
U perhap zoni per talent nje ofert
Dhe u bona sweet soft mora kthes per perher

Me kongen ton cilesore prap ne na vleresun
Su deshen as 2 vjet qe te gjitha un ti humb
U bona mik me West Side vetem duke nejt ne bar
Ondrrat e albumit do te shtyheshin dhe pak

Asni koment gjitha prap i bona vet
Per t'kalu nga nje kapitull ne nje kapitull me t'ri
Aty filloj eksperimenti per nje tjeter imazh
Me i sofistikum, nona lart e me lart

Refreni:
Ka kohe por nuk me ndalon
I pari qe tregoi qfare vertet kaloj, jam lart, shum lart
Mendoj, po ta ktheja kohen
A do vazhdoja ne te njejten rruge, jam lart, shum lart.

Harrova shpin duke fitu vetem pun dhe diciplin
Immortal dhe NRG me futen ne menaxhim
Flori ishte afer kulmit donte stafin e luftes
Duke bo revolucione po ç'e do mrena tufes

Ishin kohe te bukura me muziken jo pasionin
Prape kom nish gjonat qe e ndryshun kohen ton
Vetem levizje per arritje qe do ktheheshin kunder
Dhe suporti do sherbente mrena permrena stubes

Kishte shume gjona qe m'shqetesonin ne dukje
Degjova fjalet qe Big Basta po zhdukej
Nxorra mixtape per rrugen po m'urrenin
Skom qen asniher produkt i Tingullit 3

Supersonic kishte diell po nuk kishte fitback
U njofta vetem per ca tekste qe po japin efekt
Rruges m'pyesnin, Flori te dha ate qe meriton?
Shum palidhje Elvana respekt nga lali jot

Refreni:
Ka kohe por nuk me ndalon
I pari qe tregoi qfare vertet kaloj, jam lart, shum lart
Mendoj, po ta ktheja kohen
A do vazhdoja ne te njejten rruge, jam lart, shum lart.

S'mund te them dot lamtumire se kom seder
Perpara se repist kom per te mbrojt nje emer
Qe po rikthehet me i mire, me i sakt
Nje supermaniak, qe e ka ne gjak

S'harrohen qunat qe hoqen nje mije te zeza
Nga levizje t'pa menume qe i bona pa t'keq, aaao
Nuk du ma shum se pjesa qe marrin legjendat
Zemra per hip hop do m'rrahi deri sa t'vdes

Ky eshte laboratori i artit, albumi qe djeg
E kom gishtin e mesem per kon po nihet kaq mbret, aaao
Nje projekt i vogel por eshte enciklopedi
Jom Ritmi i Rruges, filozof, Brezi i Ri

Ringjall çdo shpres per Tiranen profeci
Qe dhe emigrantet, te me degjojne me krenari
Kur te pysin shoket e huj se kush eshte ky
Thujeni me koken lart edhe shifeni n'sy, lala i hip hopit

Refreni:
Ka kohe por nuk me ndalon
I pari qe tregoi qfare vertet kaloj, jam lart, shum lart
Mendoj, po ta ktheja kohen
A do vazhdoja ne te njejten rruge, jam lart, shum lart.


Ky tekst u dërgua nga Goon!   jurgen


Nuk kemi video për këtë këngë.


Big Basta
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010


Big Basta - Big Basta (Historia Ime)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Big Basta (Historia Ime)".
3. Video është e këngës "Big Basta (Historia Ime)", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Basta:


Komente 0