Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Basta - Fame

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fame".
3. Video është e këngës "Fame", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Basta - Fame  (Feat. Angelo)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Pjesëmarrëse në

Top Fest 11

Komente

Asnjë Koment

08/05/2014

2014-05-08T16:04:05+00:00042 zone bitches
Hera e fundit qe boj muzike komerciale
Hip-hop for real, huh

[Big Basta]
Dikur degjohej dubstep e dikur tallava
i miksonim te dyja pa asnje rezultat.
Te duhen tre pike me fitu, por faull
me ato beate me mu mos u tall.
E kom nis vete ne ket loje showbiz
nuk e di sa here kane mendu me bo prite,
por un e kom ate qe quhet shume avantazh
jom i diplomum ndersa ti po ngel stazh.
Videot me te mira, tekste miliona
deri edhe ne france atje po nigjohet nona,
bashkpunime full sa m'kane dale ne maje te hundes.
S'kam nevoje te shkoj ne lazarat me xhiru
vec nje telefon edhe me vijn mrapa diellit
edhe po tme denojn mu me nxjerrin nga ferri
Mos e ul koken por mshif nsy
kjo muzike made in 042 zone

[Angelo]
Kjo muzike eshte ajo qe kam
cfare me ben mua ky qe jam.
Une e bej per pasion te sakte,
ti e ke vec per fame. (2X)

[Big Basta]
E ca fitove, pasionin e hodhe n'plehra
po bon kompromis me te tjeret.
Populli duhet qe nga pas te t'ndjeke
kur i shkon ti më muzika nuk vlen.
Kemi nigju plot komercialitet
aq edhe sa dhe 1 me shume me bon me vjell.
Rri ul n'ven e mos u hiq gangster,
sot edhe nje femij mund te marri jete.
Ku iken ato kohe qe nuk kishim as lme 'shendet'
edhe nje i huaj ne koncert po mer me pak euro se ti
mendoje ti ke vlere?!
Absurditet shpine e ke si germadhe
i flliq nga natyra i thu vetes i madh.
Respekt per ata qe sjellin nota mesazh
se ne te ardhmen ti nuk do kesh vend as ne dokumentar
Yeah

[Angelo]
Kjo muzike eshte ajo qe kam
cfare me ben mua ky qe jam.
Une e bej per pasion te sakte,
ti e ke vec per fame. (3X)

Cfare me ben mua ky qe jam


Më Shumë Këngë Nga Big Basta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet