Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Big Boss - Original

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Original".
3. Video është e këngës "Original", por nuk këndohet nga Big Boss.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Big Boss - Original  (Feat. Big Basta)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Big Basta

08/12/2012

2012-12-08T21:55:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Original" kënduar nga Big Boss.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lluni - Original

(Ha-Ha)
Verse 1:
The Dapper Don tej per tej deperton
Drejt per drejt deperton malli qe ti i pretendon
Bire cillin reper don edhe Lluni garanton
Qe faqja e fundit e gazetes per to raporton
Jom pretty boy, flaco, blank boy, blanco
Si BMW plako, hip hopi fin dako
Lluni – Tupac, bile me to Binak o’
Qa foli fakt ’, per rima maniak o’

2x
Blanco (uh)
Ga-Ga-Ga-Gango (uh) (uh)
Blanco (uh)
Ga-Ga-Ga-Gango gango (uh)

Verse 2:
Black Benza, tabela John Blaze-a
Shuk, shuk, one "bi**h"
, I rock in your face-a
T’bardha banesa, full pun tzeza,
T’livrit bebza, glock-in e merthen lemza (Prr,Prr)

Dhipi thirri, u largumm..
U takum, darkum, n’mahall u parkum ( Skrr, Skrr)
Per me kan me mu andrrat i aterun,
20 minuta shkun, xhamat u avullun.

Ey,ey
Nxerre TT-ne(pau), bonja trupin tentene,
G-shit, boy, une kom ngene,
Seks, drog, vrasje, mos dalum prej teme.

Ey, gjuj acid kur po kullna, fullna,
Ju dho ghetto ninulla
Ey, tulifar fake brand o’,
Gango, big brega G, jom ORIGINAL

2x
Blanco (uh)
Ga-Ga-Ga-Gango (uh) (uh)
Blanco (uh)
Ga-Ga-Ga-Gango Gango (uh)

Verse 3:
Uh krejt haverat soulsa shesin chocha gram per gram si posta
Krejt dostat plan program me bossa
Ma shum kesh emer tu lshu me qera rrospa

Ey, kah t’shkoj une UZI vjen,
Fokusi o si llusi, e din adhurusi jem,
Duzz, duzz, gin and juice-i po ma then
Ik prej meje, permi uj edhe Jezusi men

Ni gabim hin tani n'drejtim vim vim emrin ma permen bo ti tentim A
Hala pa marr vesh pa marr vendim, ti je n'tesha kat edhe veq ni kujtim se

Malli vjen si Narco, transporti n'xhenaze kokaina n'bark o’
Tema per jet relevant o’, Gango, sex, drog, vrasje ORIGINAL

2x
Blanco (uh)
Ga-Ga-Ga-Gango (uh) (uh)
Blanco (uh)
Ga-Ga-Ga-Gango Gango (uh)

Diagnose - Original

Hello amigo po vjen n vizit nilli montana
Yaa .. kurr sun i masin me neve kta filiputana
Kta si n filma certana .. qe gjithmon fiton i njejti
Te na sfiton talenti .. e fiton aj qe e blejti

Whoof .. u rritem in this moo fucka [mo fucka]
Moti ky rap shit u nis moofucka [mo fucka ]
Nuk ka finish n ket industri .. per kta shum G
Just me and my family tjert sjon as gati me na mrriii

Se tonen e bojna me zemer .. nuk kena pik t'dopt as n'themer
Se bojna na repin per emer .. e as me zon naj femer [Man]//
Shpia hip hopit .. moti e kena traditen
Ma shum n stduio se n shpi qeshtu kejt jena rriten

Sma nin as mu as ktyne sjav nin .. pse pot vje marre
Loqkat .. si blejna me pare .. po vin vet ashiqare
Boll qe kohen e shpenzojm me to sju vyn tjeter sen
Ma von e verteton fjalt si kom rren .. homie maje n men [men]
-----------------------
[OverLord]

- Sahere GG bertitni,
nese ju jeni heater-a tash ikni
- E dini qe e kena merzi,
nuk doni me na ni at'here na fikni

- Bitch i'm ballin,
ballin like a mothaphukin
- Imma white boy,
bitch s'jeni tu e pa 2pac'in

- Click, shoot, kejt bini per tok..
ku i ki qata shok ti me mu mu rrok
- Edhe heater-at jon ka na dojn, nuk o tu mu dok
Kejt po na xhelozojn se na punojna me kok [What?]

- Na t'bojm me protez,
kejt ata qe jon me ty hijn n'listen e zez [uh]
- Gjith e kena dhez,
kena ec drejt pa e bo as 1 kthes

- Doni me na zon po na vina shum shpejt
Vina sikur boomerang per ata qe kan hate
- Na e bojna REAL e nuk dina me rrejt
Jo na s'jena t'njejt bitch ma mir lene kejt

- One for the homies, two for the hood hood
Three for the bitches, n' I smoke that good
- Kena RAP ORIGINAL e ti e bon shum but
Rimat i kom si shigjeta, thirrem Robin Hood

Chris Brown - Original

Verse 1:
Who is it on my radio
Bustin splits on the dance floor
Snaggin awards and keep dough
Havin the girls like oh
Who is it blazin the track
Yungin
The smoothest cat
Cool like that
Got all the haters
sayin I smell a rat

Pre-chorus:
All the people
treated me mean
All in my face
once I hit the scene
Hittin me up asking fo dat green
Im like nigga please

Chorus:
From the CD to ma show
I aint stole
No gimmicks
Just a pro
thats original
Reppin dat young
from the brain to toe
No gimmicks
Just a pro
I'm original

Verse 2:
(Hey Usher)
Naw I'm Chris Brown
(MJ)
Haters sit down
(That seems familiar)
Naw cuz Im new in town
Seem like they only
wanna see me frown
Buying my album
tryna see who I copped
To the haters who bought it thanks a lot
Remember sayin Im a
One hit wonder
thats gonna flop
Five singles later and I'm still on top
Going platinum
The first week it dropped
I might pause but I'll never stop
No
Prince of RnB and hip hop

(Pre-chorus)
(Chorus)

Bridge:
Im hot like fire
But never a liar
Hot like hell
My albums can only sell
Stoppin hearts
Since i started been
#1 on 106 and park
Spreading that new slang
17 and doin ma thang
Write my own songs
Create my dance
Do my own harmony
Doin just fine without a mami
Get and opportunity got the
talent to sing and go
If thats phony I dont wanna
be original
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet