Më mbaj mend (për 1 muaj)


Big Boy Niti - Edhe Sonte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Sonte".
3. Video është e këngës "Edhe Sonte", por nuk këndohet nga Big Boy Niti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Big Boy Niti - Edhe Sonte (Feat. Dj Endi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

07/08/2008

2008-08-07T06:34:07+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Edhe Sonte" kënduar nga Big Boy Niti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jenny Jonas - Edhe Sonte

Baby rri sa me ngate ngate zemres teme sonte
Se e ben ti hot hot zemren teme sonte
Nuk e dija se dashnia ste mjaftonte
Baby rri sa me ngate ngate zemres teme sonte

Jo nuk e kam rrejt
Ja kam thon nsy e sinqerte
E kam dit se sa ka vlejt
Ai kurre ska dit me mdasht

Per ty mu mndalet zemra
Pa ty nuk kam as vena
I ke perpi si hijena
Sa tjera, sa tjera
Dhe pse dashni mo skena
Me mu ti lej kto skena
Nuk muj me tmbajt me rrena
O zemra o zemra

Baby rri sa me ngate ngate zemres teme sonte
Se e ben ti hot hot zemren teme sonte
Nuk e dija se dashnia ste mjaftonte
Baby rri sa me ngate ngate zemres teme sonte


Sesht jo ku me dit
Ka ardh fundi edhe pike
Pa ty mbase do jet frike
Vec tlutem rri dhe pak

Per ty mu mndalet zemra
Pa ty nuk kam as vena
I ke perpi si hijena
Sa tjera, sa tjera
Dhe pse dashni mo skena
Me mu ti lej kto skena
Nuk muj me tmbajt me rrena
O zemra o zemra

Baby rri sa me ngate ngate zemres teme sonte
Se e ben ti hot hot zemren teme sonte
Nuk e dija se dashnia ste mjaftonte
Baby rri sa me ngate ngate zemres teme sonte

Nderona Beqiraj - Edhe Sonte

Nderona

je jeta ime gjdo minut
edhe pse un ty te kam humb
shpirti me dhem nga ajo dit
qdo nat zeme jam tut prit

Ref: 2X
e kerkoj frymen tande
du met pas edhe sonte
du met pas gjdo minut
jo se pranoj se te kam
humb.

Albo style

nkraht e tu aj po qedron
e kerkon lumturi hap syt
t'sheh tu kajt ishe ti nuk
di qka ki merzitet shum

tu kerku tjeter kon ai
mendon se pe don
fatkeqsisht mu pom kerkon
dita s'tec as ni minut se
afer

mu smki kap telefonin mem
thirr numrin e ri sma ki
deshprehesh thell se vet
e kerkove mlargove prei
vetes se mu nuk mbesove

pasha zotin kshtu une du met
pa se um vret mrena nshpirt
kur e di qe ju ta ka jet e till
pa kuptim tu jetu me tjetrin

gjdo mengjes vjen te dera
mpret me hek mllefin smuj
me ardh mo met mar se kaloj
koha jon let metet kujtim i bukur

mu perbe ndashnin ton as vet
sjom rehat mos ta nin sje veq
ti u shkru pa njoni tjetrin me
jetu ne te dy

Nderona

ref: 4X

e kerkoj frymen tande
du met pas edhe sonte
du met pas gjdo minut
jo se pranoj se te kam
humb.

je jeta ime gjdo minut
edhe pse un ty te kam
humb shpirti me dhemb
nga ajo dit qdo nat zemer
jam tut prit.

Hekuran Krasniqi - Edhe Sonte

edhe sonte rri me muaa
kam nevoje per prekjet tua
ti sot shpinen po ma kthen
edhe zemren po ma then
me sjell dite me furtun
qka ka ai ma shume se une
as nuk qan e as nuk flet
po heshtja po flet vett
me fal dite plot me shii
qka skam une qe ka aii

ref.
kur mengjesi te agoj
e ty afer nuk te gjej
krejt qe i kam perrreth
do ti genjej
do te them qe jemi nda e sme merr malli me't pa
por dije se qdo gje te une ke vra

edhe sonte doo të duaa
edhe pse sjeee më muaa
me rend gotat do ti thej
qetesi nuk do të gjej
si i marr do të pi
se tani ti je nkrah te tij
do tju them miqve te mi se skam me mall per ty
boten do ta genjej pa meshir
sy me sy

ref.(x
kur mengjesi te agojj
e ty afer nuk të gjej kejt
qe i kam perrreth do ti genjej
do te them qe jemi nda
e sme merr malli me te pa
por dije se qdo gje te une ke vraa
Më Shumë Këngë Nga Big Boy Niti:


Komente mbi këtë këngë