Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bilbilat E Labërisë - Sevdaja Kështu E Ka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

-Më thoshe se s'të gjumi
Ç'të bëj un' e varfëra
-Të më bësh derman se vdiqa
Lagma buzën se m'u tha

-Nuk di si ësht' e vërteta
Nga vapa lumi u tha
-Shërom' se nga mëndja ika
Jo moj jo, nuk bëj shaka
(pas çdo strofe)

-Shih mos e ke nga zavalli
Rinia kështu e ka
-Hajde të dalim nga lumi
Të rrim' sa të bjer' saba'

-Një buqet' me lule mali
Kishe zgjedhur për sevda
-Ç'të të them un' rrënjëdali
Vajzë si ty lule s'ka

Pëllumbesha dhe pëllumbi
Pritën der' sa hëna ra
Luajtën sa i zuri gjumi
Përmbi trup vesa u tha


Bilbilat E Labërisë - Sevdaja Kështu E Ka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sevdaja Kështu E Ka".
3. Video është e këngës "Sevdaja Kështu E Ka", por nuk këndohet nga Bilbilat E Labërisë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bilbilat E Labërisë:


Komente 0