TEKSTESHQIP

Bledar Uka
Shqiperia Ime
Lyrics

Shqiperia ime kete kenge po ta kushtoi
per 3'minuta me gjithe zemer do ta kendoj
nje ndjenje e sa er une te kujtoj
ndihem qe ti hap krhaet e te fluturoj

je drita ime dhe pse tek ty nuk jetoi bukurin tende gjithkuit do ja tregoi pa egzagjerim shum er te mendoi oi shqiperia ime me madhe te enderroj.

Fluturon shqiponia mbi dete fusha dhe male ka ardhe dita sot ti harojm keto halle te kendoim moi arberi qe nga djepi ne pleqeri per flamurin kuq e zi mbushur plot gjak dhe liri motra dhe vellazeri ju dua sa syt e mi kosov shqiperi te bashkuar ne perjetesi

DËRGOI: