Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledi Kaso - Do Te Vij Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Kaq i etur te jem
per ate ndjesi nga ty
dua te jem e s'dua te jem
dua te rri me ty
dua te te kem prane
te marr pak fryme
nga ty ...

E ne rrugen ku ti kaloje
shume mendime dhe pak fjale
shoh kujtimet e nje kohe
shoh nje dashuri te marre

Jo ktu zera nuk degjohen
jo .. ketu nuk eshte ajo vajze ..

Syte qe s'i kam pare
ah keta syte e ty
jan, e s'jan te marre
.. nuk shikojne tek une

Ndoshta do t'jem gjalle
e ti puth ngadale
si di un ...

E ne fundin e botes
ku do do te t'vij
do, te lind me djellin
me te une do t'vij

E ndoshta nje dite
do t'zgjohem me ty
do, te t'puth ngadale
e fshehur do ik

une do t'vij ...
une do t'vij ...

Dhe sa larg te jesh ti
dhe sa larg ti te shkosh
te te shoh dhe nje here
une do t'vij ...

.. e kur te t'kujtohem
nga ndonje fjale
a ndonje emer qe
ne rruge do te degjohet
dua te mendosh me vete
sa keq ti u solle ..
te pendohesh ...

TEXT & MUSIC: B.KASO
ORKESTROI: MARSEL KRUSHOVA
Bledi Kaso
Publikimi: 22/05/2012
Festivali: Top Fest 9


Bledi Kaso - Do Te Vij
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Vij".
3. Video është e këngës "Do Te Vij", por nuk këndohet nga Bledi Kaso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bledi Kaso:


Komente 0