TEKSTESHQIP

Blerina Dibra
Do Ta Marr Kalan Nga Brenda
Lyrics

A mje lul a trendafil
Nje thellenze a nje bylbyl
Drit e diellit drit e hanes
Bukuria moj e zanes

Ti je lula ne shperrthim
Diell e rreze ne agim
Je e bardh si bora e malit
Ylber ndrriten syt e djalit

Ref 2x
Je vet shpresa e lumturis
Zjarr i dhezur prej dashnis
Nja terhoj e sheron zemra
Do ta marr kalan nga brenda

Nje supriz e nje sekret
Po e ruj un vjet per vjet
Me mall tshpirtit shum po vuj
Je e bardh si bora e malit
Jam e jotja sjam e huj

Ti je lulja ne shperthim
Diell e rreze ne agim
Ylber ndrriten syt e djalit

Ref 2x
Je vet shpresa e lumturis
Zjarr i dhezur prej dashnis
Nja terhoj e sheron zemra
Do ta marr kalan per brenda

Ref 2x
Je vet shpresa e lumturis
Zjarr i dhezur prej dashnis
Nja terhoj e sheron zemra
Do ta marr kalan per brenda

DËRGOI:
INFO
Pasi u përzgjodhën bashkëpuntorët dhe u kurua çdo aspekt, ky krijim muzikor është bërë i disponueshëm online i realizuar nga ana vizuale edhe me videoklip, produksionin e të cilit e përgatiti North Pro. Ky videoklip u publikua më 7 Qershor 2022. Muzikën e këngës e kompozoi Besnik Zikolli, ndërsa autor i tekstit rezulton të jetë Isa Breçani.