Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mërgimin

Mergimi

Jeni larga nesh,
Dhe shumë na mungoni,
Por atdheun e juaj
Kurr se harroni

Une jam I merguar
Por atdheun tim e
kam te gjelberuar
Sa here qe shkoj aty
Jam shume I gezua

Nenes I pik loti
Ngadal e ngadal
Per femijet e saj
Qe I she rrall

Me gezim e me hidherim
Kur vie nena I hedhet ne perqafim

- poezi nga Blerta Rexhaj


- Poezia u dërgua nga Blerta -

Nuk ka akoma asnjë votëKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet