Më mbaj mend (për 1 muaj)


Blutz - Perfekt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perfekt".
3. Video është e këngës "Perfekt", por nuk këndohet nga Blutz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Blutz - Perfekt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

08/01/2021

2021-01-08T17:30:02+00:00


"Perfekt" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Blutz.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Blutz i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Argjentina Ramosaj - Perfekt

Sa më pak probleme të më sillje më shpëton
se e mbyllem veren vetem grindje kudo
cfare di ti nese neser une them jo`o
apo me mire po te largohem per pak .
Ti s'reagon por vetem rri edhe qesh
ndonjehere me duket se akoma me do`o
nga pamja e jashtme ti vertete te genjen
kjo me shtyn te te ndjej
per nje moment une deshto'o'o'j.

Ref. 2x
Ti , jo as vete se di
sa perfect je ti
sa efekt ke ti
edhe kur s'me don
Ti, jo as vete se di
sa perfect je ti
sa efekt ke ti
dhe me ben te plote!

Tani jam e vetme se nje zgjidhje e kerkoj
ne fillim kam nerva kur une shkoj me qeteson
a do te mundem qe kete formule
nje dite do ta kuptoj
po te ishte aq e lehte
do te parathoja zemer s`ka me
nuk harroj momentet qe me ty aq mire kaloj
sa me shume te ndjej
edhe pse ti me mban vec larg
si mendon po te kthehemi
ne te dy si atehere
qe edhe une te mos ndihem vetem
bashke me ty dua te je'e'e'm!

Ref. 2x
Ti , jo as vete se di
sa perfect je ti
sa efekt ke ti
edhe kur s'me don
Ti, jo as vete se di
sa perfect je ti
sa efekt ke ti
dhe me ben te plote!

Plot-18x
E'e'e'e'e'e
plot
e'e'e'e
plot
se di ,
se di ,
se di ,
edhe kur s'me do
se di ,
se di ,
se di,
dhe me ben te plot!

Ref. 2x
Ti , jo as vete se di
sa perfect je ti
sa efekt ke ti
edhe kur s'me don
Ti, jo as vete se di
sa perfect je ti
sa efekt ke ti
dhe me ben te plote!

Albamic - Perfekt

Ref.

Albamic po vjeenn ... kudo po nxen vennn ...
si xhdo her na viimm ... rap mat chart na bim ...

Raptura I

1.eyoo mirmrama wow koka bo mengjes
2.shpejt kaloj nata ja nisi mu bo ves
3.kreit n´internet tui bo plot dredhiaa
4.u knaqa me shoqe tui bo mahiaa
5.e ti tash ngo mso nash nisja edhe kno
6.pom vjen keq se ajo ty nuk tdon mo
7.osht ktu me mu e bashk jem tu e chillit
8.ja nisi mu larit e prap don me bertit
9.ok zemer take it easy ma kadal
10.ni kiss po ta jap e thu hiq sje normal
11.epo mir nisja dridhe belin e deshu cullak
12.ouuuu i nove kapak
13.un per ty me dasht shkoi edhe dreit e ndubai
14.repi per mu vlla shum o kollaj
15.edhe ktu po shihet se kush osht tu dominu
16.Street ranger real-k jon tu fitu

Raptura II

eii spo kam qa me bo
tdhash perparsi po u lodha tui prit mo
1.praap nmikrofon si sa her nina hot
2.i thash vetit stop again un jom ntop
3.edhe kush e din pytjen tem ka shperblim
4.jo jo spot kallxoj se masnei ti e din
5.ehh a don me dit femra jote pe sill ntakt
6.qe un ta thash nisja dridhe belin tash
7.tlutna dont stop kalle kalle kadal dal
8.pi kllabit po dal mos u tut sjom animal
9.relax pak lsho muziken orientall
10.vet po ta ha pe shoh tlutna mos u ndal
11.mu afrove ngat nshank edhe ja nisem bisedes
12.ma von drejt nhotel ja bona qefin vetes
13.shhhhh ngooo tash qysh po vjen hiti
14.ty pot vjen inati po ky sen pi cilli zbriti
Komente mbi këtë këngë