Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bomba - Everyday
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Everyday".
3. Video është e këngës "Everyday", por nuk këndohet nga Bomba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bomba - Everyday  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mind Diving"

Komente

Asnjë Koment

16/09/2016

2016-09-16T15:10:19+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Everyday" kënduar nga Bomba.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bomba i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Valo - Everyday

Everyday
I don't give a fuck tjert qa folin
Ket sen e ngojn veq ata qe e dojn Tensionin (Valo)
Ket sen e ngojn ata qe dojn mir mu ni
Kan me ngu edhe ata kur kan me kon tu pi
Un ka me kan juve forever
Tu pru sene mat qarta qe si keni ni never
E di qe per dikon muna me kon i keq
Mos mi ngu muzikt e mija o si me
When I say.. everyday, everyday
Pa um ngu nuk ke me lon
When I say.. everyday, everyday
Se ki mo t'nxonme se un ta kom lon
When I say.. everyday, everyday
Non stop menon qysh mem kopju
Boj rasta love gangsta hiq pa problem, everyday menon ti mu kon nven tem Boy!!
I don't give a fuck tjert qa folin
Ket sen e ngojn veq ata qe e e e rollin
Ata qe e pin moti jo kta t'rit qe kollin
E folin per do sene qe si din veq na lodhin
Ty t'duhet pak ganja ndryshe s'bon sen
Une nuk e pi po ti qe ngoje kangen tem
Per inspirim jo qe najsen e ke vrejt qe vi rrall
Amo kur vi back back une vi gjith me kall.
When I say.. everyday, everyday
Pa um ngu nuk ke me lon
When I say.. everyday, everyday
Se ki mo t'nxonme se un ta kom lon
When I say.. everyday, everyday
Non stop menon qysh mem kopju
Boj rasta love gangsta hiq pa problem, everyday menon ti mu kon nven tem Boy!!

2D & Doganos - Everyday

doganos ama shkrebzen.. qka pot vyn shkrebza more ty .. me dhez barin njeri... hahah ej maske c-one & kenny

DOGANOS...
Erdh koha me i qit nshesh do sene njo ka njo spari pe permeni tparen e tparen per fund pe lo
nuk e baj ket kong per emen se heret jam kan me zo
po thojn qe ka shum para meje po un as permas spi shoh
me kto po du me than qe ma shum se gjysa hala jan ngjum nese thot jam qut mos harro se qut jam un
jam ngjenter regjistrimit per rep me 1 fjal sigurim doganos kejt um thojn a emrin e kam durim

KENNY...
Qe po vijm nuk po rrim shoki se qka bijn tjert nuk e dim na kurr srrim badihava kur skem qka bojm dishka zojm qim kurr skem probleme me polici sju him ndor atyre ato pa i thirr te na vijn kur dalin 2D nbin kejt policia tu naj bo sigurin nermal qe na dim te posht me shku na nuk bim ti spe din tripin e kena shum chill e tan diten gangja pim .... gangja pim jahhh

refreni...MASKE
tripi jem osht okey
nje 5she bleje hajde knej
2D ala jam knej
weed smook dath shit so every day

C-one...
1D 1M 1K edhe 1G me kto po du me than qe kejt jena 2D qysh u nis ky sen tash as vet se di tripi i kti sen osht me ma tfort 5MC 2tpart jan me emer e 3t 4ter me stil une gjandar per femna e jo si tjert kopil pedofil hiqmu kari se ky sen ta then me bari ky ossht urban style e jo rima katunari...

MASKE...
prej se erdhem na nket loj hip hopi mur nje kahje tjeter historia jon roman 2D dhe askush tjeter ne u mledhem u bashkum qe nket loj nfund me qu hapat e para qe 9vjet zgjodha rrugen ka me shku jemi nvi drejt hiq kerkun pa konkuru me hapa njejt jemi tu hec po emri nalt na ka shku edhe me shkenc na nuk mumi mu harru nuk e tham me u livdu po koha vet ka me kallxu yahh

refreni...MASKE
tripi jem osht okey
nje 5she bleje hajde knej
2D ala jam knej
weed smook dath shit so every day

T.b.a. - Everyday

Verse 1: Rebel
Ay yo I laugh at these kids I used to beat everyday
Started wearin' suits now they think they got made
Once a bitch always a bitch
Even if you're rich
Now you can turn up in a ditch
Damn what is it wit' these people everytime they fill a pocket
Think they're like invincible, here's a bullet can you stop it?
Coming from a Rebel, who got the balls to pull it?
I'll show those so called untouchables die with one bullet
I swear to what I love I'm a Gotti by mentality
Those who wanna battle me end up with a fatality
No benzos, no ice though bitch's on my d!ck, my balls gettin licked
Cause she knows this Rebel is sick in the head
Till I get a coffin for a bed
Watch me spit red while I spray hot lead
Cause the Red and Black flag
And the boilin' blood in my vein
Made me pull a matic yo I told you son I'm insane

If you wanna know what's courage
Courage's when you just don't give in
When you fight to the end even though you can't win
See a lot of fake dudes they be thinkin they're heartless
Cuz they confuse couwith bein' rage heartless

Verse 2: Milot
From the world torn rugid zone
The place I call home
Was a little ni99a used to rome all alone
Round the hood well known
The kid's got chrome, I'm chuckin him bone, spittin for the thrown
My zone affiliated with crime and aftadavis
No time for raisin babies
Legally crazy like LSD
M.I.L.O.T that's me
Milot me like get of the c0ck
However you sayin it's gone sound hot
Rebel make the sound drop
We takin it dawg
If the game resist, we rapin it dawg
I won't stand to fall
I'm down to brawl
Let's get it poppin quick the stall
Check the ball game begin, I'm in
Let the record spin, I've got a grin
On my face as I smack the taste out these MC's mouth
I'm on another brawl, you don't wanna know what I'm about

Chorus: 2x
If you wanna know what's courage
Courage's when you just don't give in
When you fight to the end even though you can't win
See a lot of fake dudes they be thinkin they're heartless
Cuz they confuse couwith bein' rage heartless

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Bomba:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë