Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bomba - Kallxom
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kallxom".
3. Video është e këngës "Kallxom", por nuk këndohet nga Bomba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bomba - Kallxom  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mind Diving"

Komente

Asnjë Koment

16/09/2016

2016-09-16T15:02:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kallxom" kënduar nga Bomba.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bomba i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adri - Kallxom

Kallxom qysh met harru
Kallxom se qysh harrohet kom harru
Mos um kallxo qe Krejt senet kan me ndru,
Se krejt senet kan me ndru Veq ti kurr ski me ndru (nah)

Veq ftyrat ti i ndryshon
Se ti beb Kurr nuk ndron
E ska Lidhje sa um don
Kur me tjetren ti po shkon

E verteton qka gjith kom dit
Smuj muj me thon qe se kum prit
Une ty kurr skom t besu
Po prap dashnia um ka mashtru

Po i qela syt, tash une shoh cdo sen
Te ti une skom pas vler um ki ndru per AS ni sen
Po qekjo mu nuk om dhemb, jo qekjo mu hiq sum dhemb

Veq me veten po quditna
Qysh se pash kur une e dita
Tash nata u ba dita
Si athere kur une tprita

Por kurgjo nuk o ma njejt
Se ski dit AS qysh me rrejt

cdo sen qe e kalon n jet
Ty Ni sen ta mson
E une tash e msova
Qe dashnia t mashtron

Tash kallxom qysh met harru?
Kallxom se qysh harrohet kom harru?
Mos po don mem thon qe ti ki me ndru
Se krejt senet kan me ndru, veq ti kurr ski me ndru

Kallxom qysh met harru
Kallxom se qysh harrohet kom harru
Mos um kallxo qe Krejt senet kan me ndru,
Se krejt senet kan me ndru Veq ti kurr ski me ndru (nah)

Se ti sun del prej egos po lyp pare edhe hoes, E une sun dal prej ndjenjav me dashni kom overdose

mos um qo ma sms
jo sdu me fol as sy me sy
se ki mendu qe o shume let
po me ndjenja ti sun lun rolet

kallxom a don mu kthy ti prap
kur tum sheh mu me naj club
e di qe don mu kthy ti prap
kur ty nxen - qaj shot

kur je ba f**ked.up
e sheh that you f**ked up
po kohen sun e kthen
e qekjo pot dhemb

god damn god damn
pse hala pom rrin n mend

a sum ki thon qe ki mu kon me mu per jet
a sum ki thon qe ti pa mue kishe dek
a sum ki thon qe sikur na nuk ka njejt
pse tash tjetres i thu t njejtat senet beb
se krejt ke fake fake fake
kjo dashni fake fake fake
ski nevoj me rrejt rrejt rrejt
e di qe ke fake fake fake
po prap sdi qysh muj met harru

Kallxom qysh met harru
Kallxom se qysh harrohet kom harru
Mos um kallxo qe Krejt senet kan me ndru,
Se krejt senet kan me ndru Veq ti kurr ski me ndru (nah)

Tori - Kallxom

Ref. x2:
Kallxom ku po shkon
A ki me dasht edhe ti tjeter kon
Un e di kam bo faje
Emrin tem nzemer maje,mos e harro

Para se me ik meno,qe pa mu ski me mujt
E di qe kam gabu,qata nuk muj me tlut
Me nejt hala me mu
Kur mora vesh qe ike,zemren ma nale
E nese nji dit ki mu kthy,kam me tprit amore

Tu bo pare,mas dore t’lash
Nuk do me than qe nuk t’kam dasht
Tkam bo me kajt,tkam bo me m’shajt
Po prap n’zemer mke majt

(aaa) tash ën n’zemer mu po m’dhem
(aaa) kur e di qe mo,ti sëm pret
Krejt ca ti kam fal merri merri
E krejt fajet mu lemi lemi

Ref. x2:
Kallxom ku po shkon
A ki me dasht edhe ti tjeter kon
Un e di kam bo faje
Emrin tem nzemer maje,mos e harro

Se dikur ishim bashk,tash s’mujna mu pa
Bejbi sjena na
Vec ta dish,prej kohes qe ke ik
Sa mka mar malli me tpa
Se n’mendjen teme,hala je ti
Hala per mu je dashni

E nese nuk kam gjo tjeter me t’thon
T’falenderoj per kohen qe kalum bashk
Ike pa m’thon asni fjal
S’ma dhe mundesin,as me t’thon m’fal

Ref. x2:
Kallxom ku po shkon
A ki me dasht edhe ti tjeter kon
Un e di kam bo faje
Emrin tem nzemer maje,mos e harro

Qeraz - Kallxom

Ver:#1

Kallzom kush kallzom kush
O ka i bon prush
Kallzom kush kallzom kush
Trunin e ka t`musht
Kallzom cili kallzom cili
O ka i mledh Duq
Jom ka i lypi amo knena skoka kerkush
Jom kry i huqt kur bjen fjala per Muzik
Une ta gjuj direkt Qera nuk perdor Taktik
Jom i nxet si fishek e mos thuj nuk kom Dit
Rimat e mia t`dhamin shok si met pre me Thik
Eyy'Harro qe je si Un Si une sun bon Boom
Une jom Gjithkun ti nuk je Kerkun
Une po rri qut e ti je hala n`Gjumm
Ky sen do me thon qe per ty ka mar Fun
More mos fol shum se veq je ka ma Tesh
More mos m`shti para syve me ta Fllesh
Jena rrit neper rrug e jo neper Banes
Loja ala su kry osht edhe dyta Pjes

Reff.2
Une e di e krejt e Din Qe ti kongen tem e Nin
Nihet zhurma kur na Vim Ta kalli venin hiq pa Benzin
Po hajt kallzom qka don me Booo Nuk ki ide e s`ki Kurgjooo
Ti nuk ki stil as nuk ki Zooo Ski qa knon kur nuk ki Flowwww

Ver:2#
Zhurem zhurem a pi nin Zhurem
Flugen e t`lugen amo na nuk Tutem
Futen e t`futen dojn me na mar Buken
Kta boll mir e din qe moti e kena Kupen
Ndor ndor venin e 1 e kena Mor
Une moti jon nis ti hala je n`Semafor
Ti nuk je reper po ti je njeri i Gjor
Nese n`kit rast je portieri at`her ruju pot hin Goll
Sa jom i fort un veti tkallzojn Gjinja
Per mu kan dashni krejt t`mdhajt e Rinia
Do mu shty me mu le mos bo Budallakina
Per me bo ksi seni shoki tvyn Dijenia
Me gjith kon nuk rrina veq me qata qe Rrina
Qe i dojn e i ngojn krejt Shqiptaria
Sa her qe na vina bina Eksplodima
Qisi jena na edhe qisi lloji e Bina

Reff.2
Une e di e krejt e Din Qe ti kongen tem e Nin
Nihet zhurma kur na Vim Ta kalli venin hiq pa Benzin
Po hajt kallzom qka don me Booo Nuk ki ide e s`ki Kurgjooo
Ti nuk ki stil as nuk ki Zooo Ski qa knon kur nuk ki Flowwww

Yeahhhhh Qeraz ' Explode ' Sopi'Records
Jom Shqipre i Vertet

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Bomba:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë