TEKSTESHQIP

Bourne
Heroi Im
Lyrics

Dhimbja per ty ket zemren ma ka vra
U bon shum vjet malli mka marr me tpa
Kujtimet me ty nmendje i maj hala
Sa shum po mdhem zemra prej faktit qe nuk je ma
Me ty po du me fol o BAB , o heroi jem
Kur jam ka ti tham kto fjal zemra fort o ka mdhem
E kur po vij te varri jot , ngushllim e kom vec lotin
Edhe pse zemra po m’thon qe me veti gjithmon e ki ZOTIN

Refreni
M’ka marre malli me t’pa , Pa ty nuk jena t’plot na
Mungesa jote o BAB , Zemrat ne na ka vra
Prej dites qe u largove , E ike ti nga kjo jet
Dhe gjithmon n’zemren time , Heroi im ke me mbet
Kujtimi me I vacant , Qe me mbeti ne jet (je ti)

Familjen mir e ki , motrat ka rriten jon
Besa more BAB , boll asht ka vu ajo nan
E di qe fjalen ta kom dhon , qe kom mu ba i mir
Po pasha ALLAHIN BAB , pa ty osht e vshtir
Nuk ma din kurrkush vujtjen , zemren kurrkush nuk ma din
Nuk e din kurrkush se sa shum mdhem fakti qe jom jetim
Thon se burri nuk derdh lot , s'osht e vertet
Se loti vet po del per njerzit ma tdashtun njet

Refreni
M’ka marre malli me t’pa , Pa ty nuk jena t’plot na
Mungesa jote o BAB , Zemrat ne na ka vra
Prej dites qe u largove , E ike ti nga kjo jet
Dhe gjithmon n’zemren time , Heroi im ke me mbet
Kujtimi me I vacant , Qe me mbeti ne jet (je ti)

Me plot e plot vujtje … jeta m’perballi
Po vujtja ma e madhe ish , pa BAB me u rrit djali
E kjo nan e shkreta , mshiren e ZOTIT e past
Ty sakrifiku per ne , me na rrit qysh ti ke dasht
Fjalt per ty sa tjom gjall kurr nuk kom me I nal
Kur tjert mthon djali i MANIT ,shum po nihna krenar
Rren ish kon kjo jet , jo e vertet
I coj lutje ALLAHUT , prap me na bashku n’Xhenet