TEKSTESHQIP

Bukurije Morina
Fati
Lyrics

Trokit ti veq nje here
o fjal e burgosur per her
e zhytur ne thellesi te artit
por e fundit ne ne meshiren e fatit .

Jeta na befason
ateher kur nuk e presin
ajo na lumturon
ateher kur shpresat vdesin.

Ma jep doren te lutem
ti nenqeshje e qasti
i dedikohem njerezve
qe jan ne pritje te fatiti

U nisa per te shkuar
drejt agut te mengjesit
desha te ndjeja serish
frymen e suksesit

Ma jep doren te lute
ti nenqeshje e qastit
i dedikohem njerezve
qe jan ne pritje te fatit

Dhe fatii na buzeqesh
ateher kur na zhgenjen
ai na rikthehet
ëndrren kur kur na rremben

ai na rikthehet
ëndrren kur kur na rremben

DËRGOI:
INFO
Më datë 22 Maj 2016, Bukurije Morina publikon videoklipin "Fati".